Zdobienie pustych ścian krok po kroku.

Ocena
0.00

Zabierając się za aranżacje wnętrz z powagą, należy rozplanować sobie cały proces dekorowania krok po kroku, to znacznie ułatwi zabawę w architekta wnętrz. Zatem dobrze jest wiedzieć, jakie będziemy mieć oczekiwania do poszczególnych pomieszczeń. Kiedy nasz dom jest naprawdę duży, dla ułatwienia można podzielić go na różne strefy, np. publiczną i prywatną. Ważne jest też, który z domowników najczęściej będzie korzystał z danego pomieszczenia i zaaranżować je zgodnie z osobowością konkretnej osoby. Nigdzie nie jest powiedziane, że każde pomieszczenie ma być urządzone w tym samym stylu.

Jak rozpocząć udekorowanie ścian?

Zacznijmy od podstawowej charakterystyki naszego miejsca mieszkalnego. W jakim stylu urządziliśmy dom, co kochamy, czego nie lubimy, jakie są nasze pasje oraz co pragnęlibyśmy oglądać codziennie na naszych ścianach. Nie trzeba się martwić, że coś nie wyjdzie, albowiem zawsze można wprowadzić zmiany, najczęściej są to drobne poprawki. Jeżeli mimo wielu chęci nie mamy kompletnie żadnego pomysłu, jak ozdobić nasze wnętrze, poszukajmy weny w Internecie, w branżowych pismach, w programach telewizyjnych o urządzaniu mieszkań, a jeśli to nic nie pomoże, zasięgnijmy porady u specjalisty zajmującego się dekoracją wnętrz.

W zależności od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy kolekcjonerami wszelakich bibelotów, powinniśmy mieć określoną wizję, jaki wygląd ma mieć udekorowana ściana, np. w salonie. Istnieje na to niezwykle wiele koncepcji. Rozpoczynając od najprostszej – możemy powiesić na ścianach obrazy, w ramach bądź bez. Mogą to być różnego typu pejzaże, rodzinne fotografie bądź nowoczesne plakaty. W tym miejscu warto się zatrzymać przy zdjęciach rodzinnych, ponieważ można je wyeksponować w naprawdę interesujący oraz niekonwencjonalny sposób. Możemy je powiesić w harmonijnym szyku, czy też postawić na spontaniczność i zgrupować je ze sobą w przeróżny sposób, na przykład na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z wędrówek.

Sprawdzone rozwiązania na udekorowanie ścian

Inną opcją może być wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o interesującym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, tworząc swego rodzaju obraz. Można stworzyć parę takich „obrazów” obok siebie, nadając mieszkaniu współczesnego i wyrazistego charakteru. Jeśli nasze lokum nie jest największe, niezwykle prostym trikiem, żeby je optycznie powiększyć, jest zawieszenie na ścianach luster.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie niesłychanie korzystny. Alternatywą dla często monotonnych i pozbawionych charakteru obrazów, mogą być atrakcyjne grafiki z interesującymi nadrukami. Stylowe będą czarno-białe plakaty, ale także te, o głębokim nasyceniu kolorów. Zupełnie naturalnie wyglądają też gotowe obrazki, powieszone obok siebie na ścianie, które bez kłopotu znajdziesz w sklepach online.

Ciekawym, ale w rzeczy samej odświeżonym pomysłem z minionych lat, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinnością, czyli splecionych w ciekawy wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla roślin. Jest to atrakcyjna alternatywa dla standardowych doniczek, która wyśmienicie ozdabia ściany. Jeżeli dużo podróżujesz, możesz zastanowić się nad zakupem drewnianej mapy świata, która znakomicie prezentuje się na pustej ścianie. Ta nietypowa ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której wyróżnisz miejsca, jakie już zobaczyłeś. Możesz do tego zastosować specjalne pinezki albo od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu umieścisz zdjęcie z podróży.

Czy coś nas ogranicza w aranżacji mieszkania?

Ogranicza nas najczęściej jedynie nasza pomysłowość, ale w takiej sytuacji nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z pomocy oferowanej przez profesjonalistów, czy poczytać internet, czy nawet podpatrzeć inspiracje w innych miejscach. W urządzaniu wnętrz panuje bardzo duża dowolność i tylko od nas zależy, jak tę dowolność wykorzystamy. Najważniejsze, aby efekt końcowy był zadowalający i przyniósł satysfakcję z wykonanej pracy. Kiedy tak się stanie, bez dwóch zdań poczujemy się jak w domu.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
mirek4
Mirek Maciejewski

Moja żona uwielbia malować i zamiast obrazów mam na ścianach piękne namalowane krajobrazy.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Kiedy warto zastosować nawozy ekologiczne?
Data dodania:
  • 0.00
  • 1