Jak należy podejść do tematu własnoręcznego albumu do zdjęć?

Ocena
0.00

Zastanawiasz się nad tym, jak możesz zrobić album na zdjęcia samodzielnie oraz w indywidualny sposób? Z nami Ci się to uda! Poświęć chwilkę na przeczytanie poniższego artykułu i możesz zabrać się do roboty! Przede wszystkim potrzebujesz kilku niezbędnych produktów do wykonania tego zadania. Następnie nieoceniona będzie wiedza na temat bazy do albumu oraz sposoby jego łączenia. I na koniec wystarczy Twoja fantazja!

Zanim zaczniesz robić album, zastosuj się do poniższych rad!

Zanim zaczniesz sporządzanie albumu na zdjęcia, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu i liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami logiczną całość, łącznie z kolorystyką i motywem fotografii. Zrób listę zakupów, kup to, co niezbędne oraz postaraj się wytypować wolny dzień na wykonanie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.

Baza do albumu – z jakiego materiału ją zrobić?

Baza do albumu powinna być solidna, raczej sztywna, szczególnie jeżeli planujesz wkleić więcej fotografii. Wybierz do tego celu grubszy papier lub tekturę. Jeśli pragniesz przygotować album z mniejszą liczbą zdjęć, możesz do tego wykorzystać kartki zwykłego papieru technicznego.

Jak scalić album na zdjęcia?

Możesz do tego celu wykorzystać bindownicę, o ile taką posiadasz czy też udać się do najbliższego punktu ksero. Drugim sposobem są tasiemki. Jest to najmniej kosztowna opcja i wystarczy, jak udasz się do sklepu w typie pasmanterii i poprosisz o satynowe lub bawełniane tasiemki. W internecie kupisz również otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do wykonania dziurek w albumie wystarczy Ci najzwyklejszy dziurkacz.

Sporządź listę zakupów!

Do stworzenia własnoręcznego albumu, przyda Ci się kilka akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

 • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
 • nożyczki
 • klej, taśma klejąca
 • dziurkacz
 • linijka oraz cyrkiel
 • dwie tekturki A4
 • kartki na zdjęcia
 • kółeczka do spięcia albumu
 • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
 • zdjęcia

Jak należy uszykować bazę do albumu?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Pamiętaj, aby otwory na obu tekturkach znajdowały się w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Wybierz motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Pamiętaj, aby przed przyklejeniem papieru wykonać w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie np. czarne, gładkie strony będą przypominały stare albumy, lub możesz ozdobić je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony i okładki kółkami.

Praktyczne wskazówki do samodzielnego montażu albumu na zdjęcia!

Poznaj nasze praktyczne wskazówki, które pomogą Ci jeszcze efektywniej utworzyć swój wymarzony album na zdjęcia. Nie bój się mieszać kolorów i struktur. Pozostaw dużo miejsca na zdjęcia i nie pozwól, aby przytłaczały je ozdoby. Dąż do podobnej grubości kartek, dzięki równomiernemu rozkładaniu dekoracji na wszystkich stronach. Wprowadzając te wskazówki, możesz wykonać fenomenalny album, który olśni każdego!

Kategoria: Kultura i sztuka
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Ranking najciekawszych lektur szkolnych
Data dodania:
 • 0.00
 • 0