Na co trzeba zwrócić uwagę, gdy kupujemy okulary?

Ocena
0.00

Wiele osób ma problemy ze wzrokiem i widać to doskonale na ulicy, gdzie większość ludzi chodzi w okularach. Tryb życia, jaki prowadzimy, nie sprzyja lepszemu widzeniu, ponieważ często pracujemy przed komputerem po kilkanaście godzin dziennie, a to bardzo obciąża oczy. Niedawno jeszcze panowało przekonanie w niektórych społecznościach, że osoby noszące okulary są kujonami i molami książkowymi. Okulary, jakie mamy do wyboru to korekcyjne, ochronne i przeciwsłoneczne!

Okulary korekcyjne, które można kupić w przeróżnych wzorach i kolorach!

Obecnie okulary korekcyjne mogą wyglądać dobrze oraz stylowo. Kiedyś były to dość zwyczajne oprawki o siermiężnej budowie, które niekoniecznie pasowały do kształtu twarzy i obranej stylistyki. Na szczęście dzisiaj producenci oprawek wsłuchują się w potrzeby nabywców. Obecnie na rynku znajdziesz wzory, które nawiązują swoim designem do stylu retro. Modne są dodatkowo stonowane projekty, gdzie kształt oprawek jest niezwykle prosty. Taka budowa przeważa szczególnie wśród męskich okularów. Dostępna jest także nadzwyczaj szeroka paleta kolorów. W ten sposób możemy dopasować oprawki do barwy marynarki, swetra lub innych elementów garderoby. W wyborze odpowiednich oprawek pomogą doradcy w gabinetach optycznych.

Czy potrzebujemy okularów ochronnych do komputera? Zobacz sam!

Okulary ochronne do pracy przy komputerze mogą być jednocześnie oprawkami korekcyjnymi. Jest to wynikiem tego, że osoby spędzające dużo czasu przed ekranem monitora mają większą tendencję do wady wzroku. Wybierając okulary, warto zaopatrzyć je w coś, co uprości wykonywanie codziennych zadań. Okulary z antyrefleksem pomagają uchronić wzrok przed złośliwym promieniowaniem monitora lub innych urządzeń elektronicznych. Dodatkowa powłoka elektrostatyczna zmniejsza przyczepność do szkieł, przemieszczającego się w powietrzu kurzu bądź innych drobin. Na dodatek wymiernym plusem jest również zabezpieczenie przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

Okulary przeciwsłoneczne – obowiązkowy gadżet!

Okulary przeciwsłoneczne powinny być obowiązkowym wyposażeniem w słoneczne dni. Przede wszystkim w związku z tym, że oczy nie są do końca przystosowane do funkcjonowania w ostrym świetle. Przesadne oddziaływanie promieni wpływa negatywnie na pracę gałki ocznej. Może pojawić się odczucie suchości oka, łzawienie i problemy z wyraźnym widzeniem. W ekstremalnym przypadku może dojść do uszkodzenia wzroku. Dlatego tak istotne jest regularne noszenie okularów przeciwsłonecznych. Ciemniejsze oprawki ułatwiają przemieszczanie się w słoneczne dni. Jednakże muszą one być wyposażone w filtr, który chroni przed promieniowaniem UV. Jest to niezwykle istotne, ponieważ mniejszy dostęp do światła w okularach przeciwsłonecznych poszerza źrenice.

Optometrysta – dlaczego dobrze się do niego wybrać?

Jeżeli pragniesz mieć bardzo dobrze dobrane okulary bądź soczewki kontaktowe, to polecamy Ci optometrystę. Jest to specjalista od właściwego dobierania szkiełek do okularów czy soczewek kontaktowych do pacjenta i jego wady wzroku, a także preferencji oraz możliwości. Jego zadaniem jest diagnoza i pouczenie, jak należy postępować w wypadku choroby oczu. Jego głównym celem jest odpowiednie dobranie korekcji optycznej, czyli wyżej wspomniane szkła do okularów lub soczewki kontaktowe!

Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii