Jakie lustro wybrać do łazienki — praktyczne porady

Ocena
0.00

Wyposażając swoją łazienkę, nie możemy zapomnieć o lustrze. Bardzo często jest to centralny punkt pomieszczenia, który poza oczywistą funkcjonalnością pełni tez rolę dekoracyjną. Może w bardzo dużym stopniu optycznie rozjaśnić i powiększyć przestrzeń, ale rzecz jasna trzeba wiedzieć, do jakiej łazienki wybrać najlepsze lustro, żeby nadać jej unikatowego charakteru i podkreślić najważniejsze jej walory.

Rozmiar i kształt lustra do łazienki — na co zwrócić uwagę? 

Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyło przekonanie, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Obecnie ta zasada jest bardzo elastyczna oraz niekoniecznie jest wykorzystywana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji właściciela i stylu, w którym urządzona jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są aktualnie mile widziane. Szacuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest okrągłe. Z praktycznego punktu widzenia, najczęściej wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dostosowane do stylu wnętrza oraz indywidualnego gustu.

Okrągłe i prostokątne lustra łazienkowe

Okrągłe lustra w łazience były na porządku dziennym. Dzisiaj moda ta ulega zmianie, jednakże w dalszym ciągu owalny kształt ma swoich zwolenników. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy łazienka jest w stylu zdominowanym przez miękkie krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia to oczywistym wyborem jest również kolisty charakter lustra. Im wystrój ma więcej prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Podświetlone lustro łazienkowe LED to nie tylko modny gadżet

Coraz większa grupa osób docenia znaczenie podświetlenia lustra. Wynika to szczególnie z tego, że jest to coś więcej, aniżeli gadżet. Nie ulega wątpliwości, że dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć klimatyczny nastrój wokół umywalki, jednak jego największą zaletą jest zaakcentowanie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie codziennego makijażu u kobiet i golenie zarostu u mężczyzn są dużo prostszym i przyjemniejszym zadaniem.

Czy rama do lustra do łazienki jest potrzebna?

To pytanie brzmi trochę staroświecko, ale jest niezwykle zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które posiadają ramę, jest powszechny. Zwłaszcza dekoracyjne wersje zyskują dużą popularność, koniec końców na pewno dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeśli łazienka zdominowana jest przez klasyczny wystrój, rama jest ciekawym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego wyglądu lepiej postawić na bardziej surowe oraz ostre kształty lustra bez ramy.

Zasadność jedności kompozycji w łazience

Dostępność ogromnej liczby różnorakich materiałów, dodatków i kolorów, a także coraz bardziej specjalistycznej wiedzy dotyczącej aranżacji i dekoracji wnętrz, sprawia, że łazienka może stać się miejscem, z którego nie będzie się miało ochoty wyjść. Piękna i przestronna, a także mała i przytulna, każda łazienka ma swój niepowtarzalny charakter. Dodatek pasującego do wystroju łazienki lustra może sprawić, że jeszcze bardziej nabierze ona klimatycznego wydźwięku. Kiedy wszystko do siebie idealnie pasuje wnętrze zdaje się być mniej chaotyczne i zadbane.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
radek83
Radek Wróblewski

W swoim mieszkaniu mam piękne lustro, które jest spersonalizowane pode mnie, więc super.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Kiedy warto zastosować nawozy ekologiczne?
Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Zdobienie pustych ścian krok po kroku.
Data dodania:
  • 0.00
  • 1