Jak zorganizować wycieczkę po parkach narodowych w USA? O czym należy pamiętać?

Ocena
0.00

Jeśli marzysz o podróży samochodem po USA i zobaczeniu wielu pięknych parków narodowych, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Pomożemy Ci wybrać transport, noclegi i ekwipunek, a także wskażemy kilka kwestii wartych poruszenia. Zaplanuj ten wyjazd jak najlepiej i zabierz ze sobą to, co musisz koniecznie mieć!

Transport w USA – co wybrać?

Wypożyczenie samochodu to kluczowa sprawa jeśli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – w końcu musisz czymś podróżować. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest bardzo kiepsko rozwinięty. Dlatego załatwienie spraw związanych z wypożyczeniem auta to pierwszorzędna sprawa.

Po pierwsze powinno się zadać sobie kilka pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym w jakim miejscu wynająć auto, a w jakim je zwrócić. Trzeba zwrócić uwagę, że zwrócenie wynajętego samochodu w innym miejscu często wiąże się z większymi kosztami. Oprócz tego ważne jest wykupienie właściwego ubezpieczenia.

Dodatkowo należy pamiętać, że kierować pojazdem może jedynie ta osoba, na którą zostanie ono wynajęte, a żeby dzielić się jazdą, trzeba pamiętać o wykupieniu zezwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym kluczową sprawą jest długość tripa, czyli na ile dni należy wynająć samochód.

Jak wynająć auto w Stanach Zjednoczonych?

Proces wynajęcia auta w USA może wydawać się niejasny, ale tylko wtedy kiedy nie będziesz odpowiednio przygotowany. Aby uniknąć przepłacania za wypożyczenie oraz dodatkowych opłat bądź kar wynikających z niewiedzy, powinno się wcześniej odpowiedzieć sobie na wymienione wyżej pytania i wybrać odpowiednie auto na swoją wymarzoną podróż.

Parki Narodowe USA – które najlepiej zwiedzić?

Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych to zdecydowanie przepiękne i warte zobaczenia miejsca na zachodzie! Zaczynając z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze nawet Las Vegas, Grand Canyon oraz zakończyć w Los Angeles. A jeżeli masz więcej czasu „mustsee” jest Zion bądź Bryce Canyon w Utah! Opcji jest wiele i łatwo zaplanować świetną trasę ze względnie krótkimi odcinkami pomiędzy parkami.

Wstęp do parków jest zazwyczaj odpłatny, można opłacać wstęp pojedynczo do każdego parku, lub opłacić karnet America the Beautiful. Jeśli twój roadtrip jest dosyć ograniczony czasowo, warto zrobić rozpoznanie przed wjazdem do każdego z parków, aby wiedzieć, na jakie szlaki wskazane jest się udać i nie tracić zbyt dużo czasu.

Co musisz wiedzieć przed zwiedzaniem parku narodowego?

Na wjeździe otrzymuje się wszelkie informacje dotyczące parku, zwierząt oraz zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz z nastaniem nowego dnia i kończyć hike tuż przed nadejściem nocy. Powinno się pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w samochodach na parkingu, bowiem niedźwiadki są niezwykle sprytne oraz umieją dostać się nawet do zamkniętego samochodu. :)

Opcje spania na roadtripie są przeróżne, można zabukować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej robić to dużo wcześniej. Kolejną opcją jest nocowanie na bezpłatnych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zarezerwować pokój w motelach, których jest mnóstwo na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Co zabrać ze sobą na camping w USA?

Wyjazd na camping może być wspaniałym doświadczeniem, jeśli zabierzesz odpowiedni ekwipunek. Nie warto zabierać zbyt wiele takich przedmiotów ze sobą z Polski. Są ciężkie i możesz znacznie przepłacić za walizki. Wszystko można kupić w USA w supermarkecie w całkiem niskich cenach. Zaplanuj także posiłki oraz zaopatrz się w filtrowaną butelkę na wodę i apteczkę pełną potrzebnych leków. Dzięki takiemu przygotowaniu wyjazd będzie o wiele lepszy.

Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii